FAQ – Często Zadawane Pytania

Jak mogę zapisać dziecko na treningi karate?

Rekrutację prowadzimy cały rok, a zapisu można dokonać przed lub po każdym treningu u Trenera (Senseia) prowadzącego zajęcia.

Czy na trening karate potrzebny mi jakiś specjalny strój?

Nie. Pomimo, że tradycyjnym strojem do ćwiczeń jest karategi i pas, to na początek wystarczy Ci zwykły strój sportowy.

Czy na trening karate muszę mieć obuwie na zmianę?

Nie. Ćwiczymy na boso.

Moje dziecko często choruje. Czy to dobry pomysł, żeby ćwiczyło na boso?

Tak! Chodzenie na boso to naturalny sposób poruszania się, zgodny z fizjologią naszego ciała. Chodząc bez butów i skarpetek m.in. hartujesz organizm, pobudzasz receptory, wykonujesz naturalny masaż stóp, który wpływa korzystnie na pracę organów wewnętrznych, a nawet rozluźniasz spięte mięśnie.

Czy jeśli nie spodoba mi się na pierwszym treningu, będę musiał za niego zapłacić?

Nie. Zacznijmy od tego, że gwarantujemy, że Ci się spodoba 😉 Jeśli jednak byłoby inaczej, to za pierwszy próbny trening nic nie płacisz.

Czy karate jest odpowiednie dla dziewczyn?

Tak! Karate jest dobre dla każdego, bez względu na płeć, czy wiek, a w naszym klubie trenuje mniej więcej tyle samo dziewczyn, co chłopców.

Boję się, że po treningach karate moje dziecko będzie wykorzystywać to czego się nauczy do bicia innych dzieci. Czy mam się czego obawiać?

Nie. W trakcie treningów dzieci uczą się samodyscypliny i współpracy w grupie, co powoduje, że dziecko uspokaja się i bardziej panuje nad swoimi emocjami. Ponadto karate to sztuka walki nastawiona na samoobronę, dlatego nie ma się czego obawiać.

Moje dziecko ma wadę postawy. Czy karate jest dobrym rozwiązaniem?

Tak! Treningi prowadzą doświadczeni i wykształceni trenerzy, którzy wiedzą jak korygować wady postawy. Ponadto w trakcie treningu dzieci uczą się kontroli nad własnym ciałem, a pozycje karate wymuszają utrzymanie właściwej sylwetki.

Jak mogę dokonać płatności za treningi?

Płatność za treningi możliwa jest przelewem na konto bankowe Stowarzyszenia Satori, nr. rach.  32 8944 0003 0002 8323 2000 0010. W tytule proszę podać imię i nazwisko uczestnika zajęć.

Moje dziecko nigdy nie trenowało karate, ani żadnej innej sztuki walki. Czy nadaje się na Państwa półkolonię?

Tak! W trakcie półkolonii prowadzimy bardzo różnorodne zajęcia sportowe i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie trzeba ćwiczyć karate, żeby wziąć w niej udział.

Skip to content